XI Charytatywny Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej im. Kazimierza Górskiego

W dniu 30.09.2023r. na stadionie w Kazimierzu Dolnym odbył się Charytatywny Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej organizowany przez Oldboje Kazimierz Dolny

Celem turnieju nieodmiennie od 11 lat jest pomoc tym, którzy jej potrzebują. Od kilku lat piłkarze grają w Kazimierzu Dolnym dla chorego na adrenoleukodystrofię Franka, który chciał zostać strażakiem i bardzo lubił grać w futbol. Choroba zabrała mu zdrowie i szansę na realizację tych marzeń. Teraz pozostaje walka o komfort życia chłopca, który dziś przykuty do łóżka oddycha już tylko dzięki pomocy maszyny.

Reprezentacja Ogniska TKKF Chemik występowała w składzie:

Lisowski Ryszard, Taracha Witold, Zieniuk Jakub, Pędrak Przemysław, Mączka Łukasz, Stężycki Rafał, Teodorczuk Rafał, Woźniak Andrzej, Dębski Krzysztof, Kosmowski Marcin

Nasza drużyna znalazła się  poza podium, co prawda nie przegrała żadnego meczu, ale w karnych o trzecie miejsce uległa drużynie z Policji.

Zwycięzcą zawodów okazała się drużyna Orlik Opole Lubelskie, drugie miejsce zajęła Oldboje Wisła Puławy, natomiast trzecie reprezentacja Policji.

Tytuł najlepszego strzelca zyskał Andrzej Fliszkiewicz z Orlika Opole Lubelskie. Najlepszym bramkarzem uznano Krzysztofa Ochala z Oldboje Wisła Puławy. Najstarszym zawodnikiem turnieju został Krzysztof Dębski z TKKF Chemik w Puławach.

Po zakończeniu zmagań sportowych wśród uczestników i zaproszonych gości nastąpiła licytacja przedmiotów na rzecz chorego Franka, prowadzona przez dziennikarza sportowego Rafała Patyrę.