Ognisko TKKF Chemik

W niedzielę 24 lutego 2013r. jeszcze w zimowej atmosferze odbył się XXXIII Półmaraton Wiązowski.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, gdyż trasa była dobrze przygotowana, prowadząc wzdłuż malowniczo położonych pól i lasów oraz przecinając okoliczne miejscowości.

Punktualnie o godzinie 12 padł strzał do biegu dla ponad 670 biegaczy, na dystansie o długości 21,097 km. Bieg słynie ze swego potwornego, strasznie przeszkadzającego wiatru po nawrocie znajdującym się na półmetku, na czym traci się sporo sił i czasu. Sporym zadośćuczynieniem warunków jakie „zafundowali” organizatorzy były bardzo częste punkty odświeżania, gdzie praktycznie co 2-3 km można było posilić się wodą oraz herbatą, co jest już starą dobrą tradycją tej podwarszawskiej gminy

Przy wyjątkowo mocnej obsadzie, rywalizacja na trasie półmaratonu okazała się być bardzo zacięta. W klasyfikacji mężczyzn z czasem 01:05:43 zwyciężył Roman Romanenko z Kovla z Ukrainy. Najszybszą zawodniczką została – Izabela Trzaskalska z UMCS Lublin - z czasem: 1:17:24.

Chemika AdBlue Puławy reprezentował Jarosław Zdonek, który w kategorii open z czasem 01:24:57 zajął 44 miejsce, w klasyfikacji wiekowej 30-39 lat zajął 16 miejsce.

Zwycięzcom wręczono puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz pieniężne. Natomiast wszyscy, którzy ukończyli zawody, zostali udekorowani pamiątkowymi medalami.