Ognisko TKKF Chemik

15. kwietnia 2012 r.W dniach 14 – 15 kwietnia w Solcu Kujawskim odbyły się III Mistrzostwa Polski Firm i Zakładów Pracy w siatkówce. Wystartowało 27 drużyn, które rozpoczęły rozgrywki od eliminacji w czterech grupach. W grupie D, w której grała nasza drużyna, znalazło się 6 zespołów.

W pierwszym meczu puławianie spotkali się z Infosys PBO Łódź, wygrywając łatwo 2:0 (11, 9). Kolejny przeciwnik Corning Cable Stryków również nie sprawił kłopotów – kolejna łatwa wygrana 2:0 (9, 15). Ostatnim przeciwnikiem w sobotę była Katowicka IKEA. Pierwszy set łatwo do 13, w drugim puławianie trochę się męczyli, ale ostatecznie skończyło się na wygranej do 18.

Pierwszym przeciwnikiem w niedzielnych rozgrywkach grupowych był zespół Amcor Łódź. Pierwszy set wygrany łatwo do 9. W drugim zaczęło się od prowadzenia naszych przeciwników 5:1, ale puławianie szybko uspokoili grę i wygrali do 15. Awans do ćwierćfinałów był już zapewniony, ale puławianie nie mieli zamiaru odpuszczać i w ostatnim meczu eliminacyjnym pokonali Philips Pabianice równiutko w obydwu setach do 17.

Tabela po eliminacjach w grupie D:

1. Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. – 15 pkt.
  2. Philips Pabianice - 12 pkt.
  3. IKEA Katowice - 8 pkt.
  4. Infosys BPO Łódź - 7 pkt.
  5. Amcor Łódź - 2 pkt.
  6. Corning Cable Systems - 1 pkt.

Przeciwnikiem w meczu ćwierćfinałowym był drugi zespół grupy C tj. reprezentacja WSK PZL Rzeszów. Tu już żarty się skończyły. Pierwszy set dosyć gładko do 19, ale w drugim zaczęły się schody. Nerwowa gra i porażka do 21. Trzeci set nie napawał optymizmem, bowiem nasi przeciwnicy w końcówce byli nieco lepsi i a mały włos nie odnieśli zwycięstwa (mieli 3 piłki meczowe). Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i ostatecznie chemicy wygrali 17:15. W półfinale przeciwnikiem puławian był zespół Telekomunikacji Polskiej S.A., z którym Puławy wygrały po zaciętej grze 2:1 (25:19, 21:25, 15:12).

Wielki finał rozegrany został z rewelacją mistrzostw – PKS Wejherowo (zawodnicy z Wejherowa pokonali w ćwierćfinale ubiegłorocznego mistrza Cersanit IV Krasnystaw a następnie silną drużynę Brukland Łódź – obydwa mecze 2:0). W finale rewelacji nie było i wicemistrz z roku ubiegłego, czyli zespół puławski pokonał drużynę z Wejherowa 2:0 (19, 20). W ten sposób nasi siatkarze wyrównali tegoroczne osiągnięcie piłkarzy nożnych, którzy w marcu w Kielcach zdobyli Mistrzostwo Polski Branży Chemicznej i Farmaceutycznej w halowej piłce nożnej.

Chemicy, oprócz imponującego pucharu za zdobycie mistrzostwa, medali i nagród rzeczowych zdobyli również wyróżnienia indywidualne: Zbigniew Gębala jako najlepszy libero i Robert Tałaj jako najlepszy zawodnik mistrzostw.

Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. jak zwykle reprezentował zespół Ogniska TKKF „Chemik” w składzie: Dariusz Gębala (kapitan), Tomasz Wydra, Sławomir Furtak, Paweł Chuszcz, Piotr Pazik, Robert Tałaj, Artur Mitura, Tomasz Kowalczyk, Konrad Stachura i Zbigniew Gębala (Libero). Trener: Henryk Wojtowicz.